Zostań Instruktorką Pilates!

Na szczyt jeszcze daleko… Pójdę, zostanę, zawrócę? Pewnie odpowiesz, że pójdę. No jak nie, jak tak! Z takim CORE’em żaden szczyt mi nie straszny Ale CORE, który mnie wspiera to nie tylko wytrzymałe mięśnie brzucha i pleców czy nieprzeciętna sprawność i doskonała kondycja zdobyte i ugruntowane latami (dokładnie dwudziestoma) treningów, szkoleń warsztatów, wszelakich i różnorodnych…

Diety tuczą

#psychologiajedzenia Ostatnio rozmawiałam z moim serdeczną koleżanką nt. diet i odchudzania. Rozpoczęłyśmy ten temat w związku z tym, że jestem świeżo upieczoną psychodietetyczką i opowiadałam jej o moich planach przeprowadzenia cyklu warsztatów  dotyczących relacji z jedzeniem (jako pierwsze na tapetę postanowiłam wziąć „nałóg słodyczowy” – sprawdź warsztaty „Jak ogarnąć jedzenie słodyczy, odzyskać kontrolę, spokój i…

Najgorsze porady, które możesz usłyszeć w kwestii żywienia

#psychologiajedzenia Hej hej Kochani <3 W tym wpisie chciałabym poruszyć kwestię tzw. „dobrych porad” w odniesieniu do zmiany nawyków żywieniowych. Te osoby, które chciałaby coś zmienić w sposobie żywienia, często takie rady otrzymują i są przekonane o słuszności tego typu stwierdzeń. Próbują je zastosować, ale nie wychodzi. A jak nie wychodzi, to przecież nie z…

Zmień fokus, by uniknąć pokus

#psychologiajedzenia Hej, hej kochani! W tym wpisie chcę Wam przekazać strategie, które możecie zastosować, aby uniknąć pokus podczas diety. No to zaczynamy: #1 Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal Odmawianie sobie czegoś co baaardzo lubimy nie jest łatwe. A tym trudniejsze gdy nasze ulubione przekąski są w zasięgu ręki. Wymaga to sporego wysiłku…

Detoks po mojemu czyli jak oddtruć organizm bez głodowania?

Jak zrobiłam pierwszy detoks? Parę lat temu dostałam na urodziny książkę Marka Zaręby „Detoks Jaglany”. Od wielu lat stosowałam dietę opartą na roślinach, ale przepisy z książki zainteresowały mnie. Moje żywienie było monotonne, brakowało mi pomysłów na gotowanie. „Dobra. Spróbuję!”- pomyślałam, nie oczekując spektakularnych efektów. W końcu żywiłam się i żyłam zgodnie z wszelkimi „zdrowotnymi”…

Obudź dno miednicy

To wideo, nagrane w nawiązaniu do podkastu Aleksandry Niewiadowskiej – Między duchem a ciałem (link poniżej), w którym wystąpiłam, pomoże Ci w uświadomieniu sobie jak wyglądają mięśnie dna miednicy i jak zbudowany jest obszar, w którym się znajdują. Spróbujemy wspólnie „narysować” mapę tego terytorium, po to abyś mogła rozpocząć rozwijanie w sobie świadomości tej części…

Podkast – moc dna miednicy.

Kochani, mam ogromną przyjemność podzielić się z Wami rozmową z jedną z moich ulubionych rozmówczyń, Olą Niewiadowską. Opis odcinka: Między duchem a ciałem #05 – Moc dna miednicy Dno miednicy to centrum wszechświata – naszego własnego, cielesnego. Zdrowe dno miednicy to siła, moc i pewność. Wiedziałaś/-eś o tym? Czym są mięśnie dna miednicy, jak z…

Podkast – wdzięczność.

Kochani, mam ogromną przyjemność podzielić się z Wami rozmową z jedną z moich ulubionych rozmówczyń, Olą Niewiadowską. Opis odcinka: Między duchem a ciałem #09 – Wdzięczność Ciało – mój najlepszy przyjaciel, przewodnik, łącznik ze światem. Jak uzdrowić własne negatywne przekonania dotyczące ciała. Jak otworzyć się na potencjał płynący z prawdziwego, głębokiego kontaktu z własnym ciałem?…

Podkast – w pułapce kultu piękna.

Kochani, mam ogromną przyjemność podzielić się z Wami rozmową z jedną z moich ulubionych rozmówczyń, Olą Niewiadowską. Między duchem a ciałem #08 – W pułapce kultu piękna Co to znaczy być piękną? Czy tylko kobieta o określonych proporcjach jest piękna? Czy wszystkie, które są poza kanonem są nic nie warte, bo jedynie uroda jest miarą…

Podkast – co mówi ból?

Kochani, mam ogromną przyjemność podzielić się z Wami rozmową z jedną z moich ulubionych rozmówczyń, Olą Niewiadowską. Między duchem a ciałem #04 – Co mówi ból? Ten odcinek podkastu Oli „Między duchem a ciałem” poświęcony jest bólowi. Przez prawie 50 minut rozmawiamy o tym czym ból jest, czy uszlachetnia, czy jesteśmy skazani na życie z…

Jak mądrze, bezpiecznie i z korzyścią dla pleców nosić plecak?

Jak spakować i nosić plecak podczas wymagającej wędrówki górskiej, żeby nie przeciążyć pleców? Wszystkie ciężkie przedmioty, np. butelkę z wodą, włóż na dno plecaka. Największy ciężar powinien znajdować się jak najbliżej poziomu lędźwiowej części pleców i miednicy. Pozwoli to skrócić długość, na której mięśnie grzbietu muszą pozostawać w napięciu, aby utrzymać prawidłową postawę kręgosłupa. Tak…

Koszyk
Scroll to Top