O mnie

 

Witaj, nazywam się Marta Pelińska,

specjalizuję się w treningu Pilates CORE™Stability.


Ukończyłam AWF we Wrocławiu.

Jestem trenerką z ponad 12 letnim doświadczeniem w różnych technikach pracy z ciałem.
Od początku mojej aktywności zawodowej, podążam drogą która łączy rehabilitację z ideą bycia fit - medical fitness.
W tym zakresie ukończyłam dziesiątki kursów, szkoleń i warsztatów.
"Przepracowałam" na sali tysiące godzin z moimi Klientami pomagając im odzyskać zdrowie, sprawność i radość życia.

W lutym 2019 wzięłam udział w jednym z najważniejszych w mojej karierze szkoleń, pierwszym w Polsce kursie metody profesora Stuarta McGill'a - McGill 1 – odbudowa funkcjonalności kręgosłupa od rehabilitacji do maksymalnej wydajności i uzyskałam uznawany na całym świecie certyfikat.

Jeśli chodzi o moją specjalizację CORE™Stability Pilates,  zdobyłam uprawnienia do prowadzenia lekcji na wszystkich poziomach zaawansowania a także z grupami zwiększonego ryzyka (trening medyczny). Ukończyłam również kurs nauczycielski, zdobywając kompetencje i uprawnienia do kształcenia instruktorów metody.

Prowadzone przez mnie szkolenia ukończyło prawie 100 osób, w tym trenerzy personalni, fizjoterapeuci, nauczyciele w-f, instruktorzy fitness, nauczyciele jogi.

W niemalże każdym ośrodku sportowym w Zielonej Górze, pracuje ekspert treningu medycznego z certyfikatem mojej szkoły.

W 2016 r. otrzymałam propozycję prowadzenia przedmiotu Trening Medyczny na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Zielonogórskim (Katedra Sportu i Promocji Zdrowia).

W 2021 roku ukończyłam studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) na kierunku Psychodietetyka.

W marcu 2022 rozpoczęłam współpracę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Studium Sportu i Wychowania Fizycznego) gdzie poprowadziłam kurs Instruktor Sportu specjalizacja Pilates CORE™Stability.

Współpracuje również z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze gdzie przeprowadziłam cykl szkoleń o tematyce CORE Stability dla nauczycieli wychowania fizycznego. 

Jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm w Zielonej Górze, w dbałości o zdrowie kręgosłupów swoich pracowników, korzystała z moich usług z zakresu treningu medycznego, zatrudniając mnie jako eksperta treningu stabilizacji centralnej (www.cinkciarz.pl).

Przez 10 lat prowadziłam 2 studia fitness w Zielonej Górze. W ciągu tego czasu stworzyłam i zbudowałam silną i rozpoznawalną markę Akademia Ruchu nessfit.

Prowadzę swoje własne studio treningu Pilates CORE™Stability, w którym pracuję z Klientami indywidualnymi oraz w małych, kilkuosobowych i zamkniętych grupach (sprawdź studio).

A prywatnie?

Interesuję się sztuką, przede wszystkim tańcem współczesnym i teatrem tańca, z którymi jestem związana od dziecka.
Obecnie, jako tancerka, współtworzę kolektyw taneczny Physical ArtHouse działający w ramach Ośrodka Praktyk Choreograficznych w Zielonej Górze  https://opch.pl/

Interesuje mnie psychologia i rozwój osobisty.

Kocham przyrodę i każdą wolną chwilę spędzam na jej łonie. Dbam o losy zwierząt i przejmuję się środowiskiem. Jestem weganką i moim priorytetem jest ekologiczny styl życia.

Poza tym kocham jazdę rowerem miejskim, letnie festiwale muzyczne i spędzanie czasu z ludźmi, którzy inspirują mnie do rozwoju.